top of page
  • arturspilkevics

Smadzeņu integrācija - paškontroles vecināšana kā veiksmes recepte.

Updated: Feb 21, 2020


Par integrācijas pieeju bērnu audzināšanā no Zīgela un Pein Brojsonas grāmatas "Apvienoto Prāta Spēju Bērns" (aut. tulk.)

Viena jūsu smadzeņu daļa ir atbildīga par atmiņu, pavisam cita par ētisko un morālo uzvedību. Tas rada iespaidu, ka smadzenes apvieno vairakas personības, dažas prātīgas, dažas neprātīgas, citas apdomīgas un citas ačgārnas. Nav nekāds brīnums, ka mēs brīžiem rīkojamies, kā dažādi atšķirīgi cilvēki.

Tādēļ ir nepieciešams palīdzēt šim atšķirīgiem smadzeņu reģioniem darboties kopā - integrēt tos. Ir viegli pamanīt, kad mūsu bērni nav integrēti - viņi tiek emociju pārņemti, rīkojas pretrunīgi un haotiski, nespējot reaģēt mierīgi un prātīgi konkrētajā situācijā.

...

Mēs varam palīdzēt bērniem būt horizontāli integrētiem, lai viņu kreisās puses loģika sastradajas ar labās puses emocijām. Mēs varam palīdzēt arī ar vertikālo integrāciju - smadzeņu virspusējiem reģioniem, kas ir atbildīgi par cilvēka rīcību rūpīgu apdomašanu, sastrādaties ar dziļākām daļām, kas ir izdzīvošanas pamatinstinktu mājvieta.


64 views0 comments
bottom of page